post-template-default single single-post postid-1109 single-format-standard

Навіщо потрібні УЗД обстеження під час вагітності?

Ультразвукова візуалізація – це неінвазивне, безпечне та безболісне медичне обстеження, яке дозволяє отримати зображення ембріона або плода в матці майбутньої мами, а також оглянути саму матку та яєчники.

Ультразвук використовувався для оцінки вагітності з 1958 року, і не було жодних доказів заподіяння шкоди пацієнту, ембріону чи плоду. Проте УЗД слід проводити лише за медичними показаннями.

Як ця процедура працює?

УЗИ ТомомедУльтразвукова візуалізація використовує ті самі принципи, що й ехолокатор, який використовують деякі тварини (риби, кажани), а також люди, які використовують радари для виявлення морських, повітряних та наземних об’єктів. Основою є спеціальний датчик, що генерує ультразвуковий сигнал. Коли звукова хвиля вдаряється об’єкт, вона відбивається від нього ехом. Вимірюючи ці ехо-хвилі, можна визначити, як далеко знаходиться об’єкт, а також його розмір, форму та консистенцію.

Рух ембріона чи плода та його чи її серцебиття можна побачити у безперервному ультразвуковому відео. Ультразвукові пристрої також використовують доплер – особливий метод, який оцінює рух крові в органах. Це дозволяє лікарю бачити та оцінювати кровотік за артеріями та венами в організмі. Під час акушерського УЗД лікар може оцінити кровообіг у пуповині або, в деяких випадках, в інших органах плода або в плаценті.

Для чого потрібне УЗ-обстеження?

Акушерське ультразвукове дослідження є корисним клінічним тестом для:

  1. Встановлення наявності живого ембріона/плода.
  2. Оцінка тривалості вагітності.
  3. Діагностування уроджених аномалій плода.
  4. Оцінки положення плода та плаценти.
  5. Визначення багатоплідної вагітності.
  6. Визначення кількості навколоплідних вод.
  7. Перевірки на розкриття або скорочення шийки матки.
  8. Оцінки зростання та добробуту плоду.

Несприятливі результати вагітності можливі за відсутності очевидних факторів ризику, тому було висунуто припущення про те, що ультразвукове дослідження під час вагітності, що проводиться всім жінкам, виявиться корисним, оскільки дозволить раніше виявити приховані проблеми, такі як багатоплідна вагітність, затримка внутрішньоутробного розвитку, вади розвитку , неправильне положення та передлежання плода, передлежання плаценти, а також точно визначати гестаційний вік, що у свою чергу веде до своєчасного та належного лікування ускладнень вагітності.

Які є показання для УЗ-обстеження при вагітності?УЗИ Энергодар

Показаннями до УЗД у першому триместрі є:

  1. Вагінальна кровотеча або біль у ділянці тазу.
  2. Невідповідний розмір матки гестаційного віку.
  3. Оцінка гестаційного віку.
  4. Підтримка інвазивної діагностичної процедури (наприклад, забір проб ворсин хоріону).
  5. Прогнозування ризику рецидиву аномалій плода.
  6. Скринінг на аномалії та анеуплоїдії плода (при відібраних вагітностях з високим ризиком).
  7. Рутинна оцінка вагітностей із низьким ризиком.

Сонографічне обстеження у другому триместрі вагітності має включати: оцінку стану, передлежання та серцевої діяльності плода, локалізацію плаценти, оцінку навколоплідних вод, біометрію плода, а також оцінку анатомічних структур та рухів плода.

УЗД у другому триместрі також рекомендується при вагінальній кровотечі, ризик наявності вад розвитку плода та при запиті на інвазивну антенатальну діагностику.

Біометрія плода – важлива частина планових обстежень у третьому триместрі вагітності. Вимірювання плоду можна комбінувати для оцінки ваги плода або порівнювати з попередніми вимірюваннями того ж плода для тимчасової оцінки зростання.

Чому УЗД – найкращий діагностичний вибір для вагітної жінки?

  1. Стандартне діагностичне ультразвукове дослідження не надає шкідливого на людини.
  2. Ультразвукове сканування є неінвазивним (без голок та ін’єкцій).
  3. Це безболісно.
  4. Даний метод широко доступний, простий у використанні і менш дорогий, ніж більшість інших методів візуалізації.
  5. Ультразвукове дослідження не використовує іонізуючє випромінювання.
  6. Ультразвукове сканування дає чітке зображення м’яких тканин, які погано видно на рентгенівських знімках.

Які обмеження акушерської ультразвукової діагностики?

Акушерське УЗД не може виявити всі аномалії плода. Отже, за наявності клінічних або лабораторних підозр можливої патології лікарем буде запропоновано додаткове обстеження, таке як аналіз крові або амніоцентез (оцінка рідини, взятої з мішечка, що оточує плід) або взяття проби ворсин хоріону (оцінка плацентарної тканини), щоб визначити здоров’я плода.