При гострому гнійному полісинуситі пацієнт відчуває сильний дискомфорт, так як це захворювання вражає верхні дихальні шляхи та призводить до запалення кількох пазух носа. Це відбувається шляхом попадання в пазухи патогенної мікрофлори, що розвивається у вогнищах хронічних інфекцій (тонзиліт, каріозні зуби, гостра розпіраторно-вірусна інфекція).
Вирізняють такі симптоми гострого гнійного полісинуситу:
– утруднене дихання носом, неприємний запах;
– головний біль, больові відчуття при повороті та обертанні голови в різні боки;
– виділення нагноєнь із носа;
– погіршення нюху;
– висока температура;
– поганий апетит, загальне нездужання.
Дане захворювання є небезпечним і може призводити до серйозних ускладнень, таких як: втрата зору, менінгіт, тромбоз одного із синусів твердої мозкової оболонки тощо. Виходячи з цього, при гострому гнійному синуситі потрібна невідкладна діагностика та лікування.
Слід зазначити, що діагностувати гострий гнійний синусит можна за допомогою повного обстеження. А саме: клінічний аналіз крові, бактеріологічне дослідження, рентген або комп’ютерна томографія. Остання буде одним із найефективніших методів дослідження при даному захворюванні, оскільки може візуалізувати черепну коробку у різних проекціях, на відміну від рентгенографії.
Крім того, КТ – це високоінформативний та об’єктивний спосіб дослідження носових пазух. Також комп’ютерна томографія вважається “золотим” стандартом у діагностиці різних видів синуситів. Високі роздільні можливості дозволяють виявити запальні захворювання приносових пазух.
Серед інших причин проведення комп’ютерної томографії: показання до пунктованих пазух, ендоскопічні маніпуляції та оперативні втручання.