post-template-default single single-post postid-455 single-format-standard

Підготовка до УЗД

У більшості випадків попередня підготовка до УЗД не потрібна. Це твердження вірне стосовно досліджень поверхнево розташованих органів (лімфатичних вузлів, м’яких тканин, судин, суглобів, щитовидної залози, нирок). Візуалізацію молочних залоз рекомендується здійснювати в першу фазу менструального циклу – з 5-го по 7-й день (перший день менструації відповідає першому дню циклу).

Розглянемо ситуації, в яких варто проводити спеціальні підготовчі заходи напередодні діагностики.

Підготовка до УЗД органів черевної порожнини

Ультразвукове сканування дає можливість безболісно, ​​доступно та швидко отримати об’єктивну інформацію про морфологічну будову органів і їх функціональний стан. На проведення діагностики приходити потрібно натщесерце. Якщо УЗД заплановано на післяобідній час, допускається легкий перекус за 6 годин до процедури. Необхідно також позбутися від газів у кишковому тракті, адже повітря відбиває ультразвукові хвилі. Правильна підготовка до УЗД в цій ситуації безпосередньо впливає на точність візуалізації внутрішніх органів. Протягом доби до діагностики дотримуються дієти з виключенням газоутворюючих продуктів. Слід уникати вживання чорного хліба, бобових, капусти, яблук, молока. Аналогічний режим харчування потрібно дотримуватися також для дослідження черевного відділу аорти або допплерівського сканування ниркових артерій.

Підготовка до УЗД органів малого таза

Для виявлення патологічних змін у сечовому міхурі (природньої порожнини організму) його спочатку наповнюють рідиною. Для цього за годину до УЗД пацієнт випиває близько літра води. Це дозволить вивчити не тільки стінки сечового міхура, а й на його тлі поліпшити візуалізацію інших структур (актуально для трансабдомінального УЗД). У випадках планування трансвагінального УЗД, сечовий міхур спорожняють перед діагностичною процедурою.

У жінок скринінгове обстеження тазових органів рекомендовано здійснювати з 5-го по 9-й день менструального циклу. У разі з’ясованої патології лікар буде рекомендувати оптимальний час для діагностики. Деякі патологічні стани необхідно досліджувати в конкретні стадії циклу.

Для трансректального сканування передміхурової залози термінальний відділ кишечника очищають за допомогою мікроклізми.

Необхідно розуміти, що достовірність результатів ультразвукового методу діагностики значною мірою залежить від декількох факторів. В першу чергу – від апаратури, компетентності та досвіду лікаря, що проводить дослідження. Тому вкрай важливо уважно підходити до вибору місця проведення обстеження і довіряти своє здоров’я тільки кваліфікованим фахівцям.