Хіміотерапія – це один із компонентів при комплексному лікуванні онкологічних захворювань. За її допомогою ремісія може стати стабільною, а розміри пухлини зменшитися. Також це може сприяти уповільненню поширення метастазів у внутрішніх органах та лімфатичних вузлах. Варто зазначити, що при коректному доборі хіміотерапії та проведенні операції є можливість бути повноцінно здоровим. Під час терапії слід контролювати динаміку патологічного процесу, щоб оцінити ефективність лікування, скоригувати схему лікування, а також врахувати індивідуальний підхід до пацієнта. У разі оптимальним методом діагностики є КТ. Комп’ютерна томографія – це точний та інформативний метод діагностики, який допоможе оцінити ефективність хіміотерапії. Знімки КТ важливі як під час первинного онкоскрінінгу, так і в наступних етапах лікування. Результати обстеження дають можливість стежити за розвитком онкопроцесу, вимірювати пухлини та підбирати дієві схеми лікування.
Мультиспіральна КТ на даний момент є одним із найсучасніших методів візуалізації вісцеральних органів та структур кісткової тканини. Лікарі-онкологи дають призначення на це дослідження у разі новоутворень у голові, шиї, грудях, органах черевної порожнини, малому тазі, молочних залозах, лімфовузлах.
Комп’ютерна томографія з контрастуванням допомагає встановити структуру та розмір новоутворення, стадію онкопатології, рівень проростання пухлини.
Багаторічна практика клінічних фахівців показала, що спостереження за пацієнтами у процесі проходження терапії за допомогою комп’ютерної томографії є переважним у порівнянні з іншими методами діагностики.
Серед основних плюсів перед, наприклад, УЗ-дослідженням, якість зображення знімків, тонкі зрізи в різних проекціях.
КТ-діагностика після проходження хіміотерапії сприяє виявленню метастазів у всьому організмі. Це і є однією з головних переваг цього виду діагностики.
Показання до проведення:
Мультиспіральну КТ рекомендується проводити у таких випадках:
– пацієнтам з онкозахворюванням, які вперше отримали хіміотерапію;
– у проміжках курсів проходження хіміотерапії для пацієнтів із стрімким розвитком хвороби;
– при передопераційній підготовці;
– пацієнтам, які перебувають у стадії ремісії;
– хворим, у яких немає позитивної динаміки після курсу лікування.
Що стосується термінів, то це питання вирішується в індивідуальному порядку з лікарем пацієнта. Втім, середній проміжок між процедурами становить від двох до чотирьох тижнів після проходження курсу хіміотерапії. У невідкладних ситуаціях можливе проведення КТ від трьох до семи днів після отримання хіміотерапії.
Після проходження комплексного лікування, яке включає опромінення, КТ проводитися через три-шість місяців. У разі перенесеної операції – протягом одного-трьох місяців.