post-template-default single single-post postid-756 single-format-standard

Що покаже УЗД щитовидної залози?

Які насторожуючі симптоми говорять про необхідність пройти УЗД щитовидної залози?

На жаль, багато людей найчастіше не звертають уваги на симптоми захворювань ендокринної системи, зокрема, щитовидної залози і списують їх на звичайну втому або індивідуальні особливості. У той же час існує велика кількість симптомів – «червоних прапорців», ігнорувати які не можна. Своєчасна і правильна діагностика в поєднанні з підбором ефективної терапії може допомогти уникнути багатьох важких наслідків захворювань щитовидної залози.

ендемічний зобПри найпоширенішій патології щитовидної залози – ендемічному зобі, пов’язаному з недоліком надходження йоду в організм, пацієнтів турбує сонливість і апатія. Апетит може бути знижений, а маса тіла, незважаючи на це – збільшуватися. Постійний біль в м’язах, набряклість кінцівок і обличчя також відносяться до симптомів, які насторожують. Слід звернути увагу також на погану переносимість холоду, мерзлякуватість, сухість шкіри і випадання волосся. Найчастіше страждають молоді жінки від 18 до 45 років. Спровокувати захворювання може також стресова ситуація: перенесена вірусна інфекція, аборт, пологи.

Необхідне проведення УЗД щитовидної залози, якщо є труднощі при ковтанні, візуальне випинання залози на поверхні шиї, тремтіння в руках і прискорене серцебиття – це можуть бути прояви тиреотоксикозу. Хронічні захворювання щитовидної залози можуть маскуватися під виглядом депресивних розладів, порушень менструального циклу у жінок або гастроентерологічних проблем (запорів, болю в животі). Порушення роботи щитовидної залози може також бути причиною безпліддя через збій в нормальній взаємодії гормонів. Відсутність енергії і мотивації для виконання щоденних справ може виявитися не ознакою ліні, а порушенням обміну йоду в організмі.

Які захворювання можуть бути виявлені під час УЗД щитовидної залози?

діагностика щз

Ультразвуковий метод – перший і головний спосіб визначення патологічних змін щитовидної залози. Проведення УЗД безпечно і не викликає дискомфорту, що дозволяє виконувати його багаторазово в ході лікування. Лікар, який здійснює УЗД, оцінює структуру, розміри, однорідність залози і близько розташованих лімфатичних вузлів. Результат Ультрасонографічного дослідження надає багато цінної діагностичної інформації, трактувати яку повинен висококваліфікований фахівець-ендокринолог в зіставленні з даними лабораторних аналізів і огляду пацієнта.

В першу чергу, при ультразвуковому скануванні визначають зміни розмірів залози. Також проводиться діагностика різних доброякісних вузлів (кістозні, аденоматозні новоутворення) і злоякісних вогнищ – папілярного, фолікулярного, медуллярного раку.

Профілактика захворювань щитовидної залози

Самостійний прийом йодовмісних препаратів неприпустимо, цей процес обов’язково повинен контролювати фахівець. Але можливо заповнення дефіциту йоду з продуктів харчування – всіх морепродуктів, особливо водоростей (морської капусти, ламінарії), яєчних білків, волоських горіхів. Також профілактика захворювань ЩЗ полягає у відмові від вживання алкогольних напоїв – етиловий спирт здатний активно зв’язувати йод і виводити його з організму, приводячи до дефіциту.