post-template-default single single-post postid-369 single-format-standard

Коли необхідна підготовка до КТ та її важливість

Для отримання оптимального результату дослідження, необхідна підготовка до КТ. Перед проведенням діагностики необхідно надати лікарю клінічну інформацію про себе і результати попередніх досліджень. Які дані стосовно Вашого здоров’я повинен знати фахівець, який виконує комп’ютерну томографію?

 

  1. подготовка к ктЗахворювання. При плануванні комп’ютерної томографії варто повідомити, якими гострими або хронічними захворюваннями Ви страждаєте. Особливо про хронічні захворювання нирок, серцевої недостатності, цукровому діабеті, гіпертиреозі, раку щитовидної залози, бронхіальній астмі, епілепсії.
  2. Прийом ліків. Необхідно розповісти про препарати, які Ви приймаєте: Глюкофаж (Метформин), бета-адреноблокатори, нестероїдні протизапальні засоби.
  3. Алергічні реакції в анамнезі.
  4. Оперативні втручання. Якщо операція планується відразу після сканування або є підозра на перфорацію або свищ полого органу.
  5. Вагітність. КТ не рекомендована в якості діагностичного методу для вагітних жінок, і проводиться тільки за суворими показаннями. Користь, очікувана від результатів КТ, повинна перевищувати загрозу для здоров’я плоду. Годуючим матерям слід утриматися від годування в першу добу після сканування з контрастним підсиленням.
  6. Діти у віці до 5 років. У ситуації, коли планується підготовка до КТ маленької дитини, батьки повинні спільно з лікуючим лікарем і анестезіологом прийняти рішення про седацію.

Проведення безконтрастних досліджень в Енергодарі

Для обстеження кісток, хребта, м’яких тканин, судин, головного мозку, носових пазух, шиї та грудної клітини спеціальна підготовка до КТ в більшості випадків не потрібна. Якщо ж томографія цих зон буде проводитись з внутрішньовенним введенням контрасту, пацієнтам потрібно утриматися від їжі за 6 годин до дослідження. Але важливо розуміти, що в процесі сканування може знадобитися введення контрастного препарату, навіть якщо це не було спочатку заплановано. Тому рекомендується приходити навіть на безконтрастну КТ-діагностику з порожнім шлунком, а напередодні не переїдати важкої їжі, не вживати алкоголь.

Проведення досліджень внутрішніх органів в Енергодарі

Підготовка до КТ-онкоскринінгу та обстеження органів черевної порожнини, заочеревинного простору, малого таза повинна включати попередній оральний прийом Тріомбрасту. Це рентгеноконтрастна речовина, що містить зв’язаний йод, що поглинає рентгенівські промені. Цей препарат виводиться з органів і тканин протягом короткого проміжку часу. Попередній прийом водорозчинних контрастних препаратів потрібен для того, щоб під час дослідження чітко ідентифікувати патологію на томограмах. Завдяки додатковому контрастному посиленню лікар зможе точно діагностувати зміни на отриманих знімках. Увечері перед дослідженням треба розвести ампулу Тріомбрасту (20 мл) в 1,5 л звичайної води та розділити на три рівні порції. Першу випити о 18 годині в день перед томографією, другу – о 21 годині, третю вранці перед діагностикою. Коли процедура сканування закінчиться, потрібно пити звичайну воду адекватними, комфортними для Вас порціями, щоб препарат виводився з організму природним шляхом.

подготовка к ктТакож перед дослідженнями черевної порожнини та малого таза варто ввести обмеження в дієті на 2-3 дні. Пацієнтам необхідно утриматися від включання в їжу хліба, овочів, бобів, газованих напоїв. Вечеря напередодні процедури повинна бути легкою (суп, кисіль). Дотримання спеціальної дієти покликане зменшити бродильні та газоутворюючі процеси в шлунково-кишковому тракті. Важливо усвідомлювати, що порушення інструкцій може стати причиною неточних або зовсім невірних результатів томографії.

Якщо пацієнт проходив рентгенологічне дослідження шлунково-кишкового тракту із застосуванням барієвої суспензії, то проведення комп’ютерної томографії черевної порожнини варто відкласти на 5-6 днів.
Для дослідження органів малого таза потрібне помірне наповнення сечового міхура. При наявності сечового катетера – необхідно перекрити його за півгодини до дослідження.

Проведення КТ серця

Для візуалізації серця і коронарних артерій частота серцевих скорочень не повинна перевищувати 70-75 ударів у хвилину. Необхідно виключити прийом кофеїну, Атропіну, внутрішньовенне введення теофіліну і N-Бутилскополамін. Не палити в день дослідження.

При більш високій ЧСС слід узгодити з лікуючим лікарем можливість прийому лікарських препаратів.